Seminaras – KONKURENCIJA. KONCENTRACIJOS NUO A IKI Z

BITA LAW ir Lietuvos Respublikos konkurencijos  taryba (toliau – Konkurencijos taryba) kviečia į praktinį seminarą skirtą konkurencijai.

Data ir laikas2018 m. kovo 20 d., 10:00-13:00 val.

Vieta: Socialinių inovacijų laboratorijų tinklas MRU LAB, Didlaukio g. 55, Vilnius.

Šį kartą kalbėsime konkurencijos teisės tema, o būtent apie koncentracijas. Seminare Konkurencijos tarybos atstovai pristatys ir paaiškins koncentracijos proceso ypatumus, aptars dažniausiai daromas juridinių asmenų klaidas.

Ieva Jakubavičienė: Konkurencijos tarybos dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų priežiūros skyriaus l.e.p. vedėjo pavaduotoja.

Kada ir kaip apie įmonių įsigijimo (susijungimo) sandorius reikia pranešti Konkurencijos tarybai?

Pranešime bus aptartos šios temos:

  • Kokie įmonių sandoriai laikomi koncentracija, kada apie juos reikia pranešti Konkurencijos tarybai.
  • Pranešimo apie koncentraciją pateikimas: kaip tinkamai parengti pranešimą apie koncentraciją, reikalavimai informacijai, kuri turi būti pateikta pranešimuose apie koncentraciją.
  • Pranešimų apie koncentraciją pateikimo ir nagrinėjimo procedūra, įmonių dažniausiai daromos klaidos bei gerosios ūkio subjektų ir Konkurencijos tarybos bendradarbiavimo praktikos pavyzdžiai.

Jurgita Brėskytė: Konkurencijos tarybos dominuojančių ūkio subjektų ir susijungimų priežiūros skyriaus vedėja.

Sudėtingų koncentracijų nagrinėjimo ypatumai. Įsipareigojimai koncentracijose. Koncentracijų priežiūra Konkurencijos tarybos iniciatyva.

Pranešime būtų aptartos šios temos:

  • Kas yra laikoma sudėtingomis koncentracijomis ir kodėl kai kurių sandorių nagrinėjimas pareikalauja išsamios analizės. Sudėtingų koncentracijų nagrinėjimo ypatumai, procedūros bei terminai. Ką daryti ūkio subjektui, jei jo konkurento (tiekėjo, pirkėjo) ketinama įgyvendinti koncentracija apribos jo galimybes veikti rinkoje ir konkuruoti?
  • Ar gali koncentracijos dalyviai „išgelbėti“ koncentraciją, jei Konkurencijos taryba ketina atsisakyti išduoti leidimą koncentracijai, ko tokiu atveju gali imtis koncentracijos dalyviai? Įsipareigojimų instituto sąvoka, praktinis įgyvendinimas, procedūriniai įsipareigojimų derinimo aspektai.
  • Kada Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatyme numatytų pajamų slenksčių nesiekiančios koncentracijos gali būti uždraustos? Koncentracijų priežiūros procedūra Konkurencijos tarybos iniciatyva – kokios kyla rizikos dėl jau įgyvendinto sandorio ateities, kaip jas suvaldyti, kad netektų atkurti iki koncentracijos buvusią padėtį ar kitaip pašalinti koncentracijos pasekmes (pvz., parduoti įsigytą įmonę, verslą, akcijas ir kt.).

Samanta Šereikaitė: Konkurencijos teisės ekspertė, bendradarbiaujanti su V. Nikitino advokatų kontora BITA LAW.

Koncentracijų nagrinėjimo stabdymo procedūra, arba kaip greitai jūs galėsite įgyvendinti sandorį.

Pranešime bus aptartos šios temos:

  • Kada ir kokiais pagrindais koncentracijų nagrinėjimas gali būti stabdomas.
  • Kaip nustatyti tinkamą balansą tarp institucijos teisės stabdyti koncentracijų nagrinėjimą ir sandorio šalių noro kuo greičiau įgyvendinti savo sandorį?

Renginį ir finalinę diskusiją moderuos: 

dr. Vilius Nikitinas: advokatas, BITA LAW vadovaujantis partneris

BITA LAW Klientams ir Mykolo Romerio universiteto bendruomenei – nemokamai.

Kitiems – 29 Eur + PVM.

Registracija: info@bitalaw.eu, Tel.: + 370 5 2603321.

Parašykite komentarą